Ροή Ειδήσεων​      Επικοινωνία      Τοπικά

Ήττα του ΦΑΙΑΚΑ στο Άργος από τον Διομήδη με 26-21

Συνεχίζει τις υψηλές… πτήσεις ο Διομήδης Άργους, δείχνοντας ότι παραμένει σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση. Οι ” Λύκοι”, επικράτησαν του Φαίακα Κέρκυρας με σκορ 26-21 (12-6 ημίχρονο), στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της δέκατης τέταρτης αγωνιστικής της Handball Premier. Οι παίκτες του Γιώργου Χαλκίδη ήταν καλύτεροι και εκμεταλλεύτηκαν το προβάδισμα που πήραν από την αρχή του αγώνα. Ο Φαίακας προσπάθησε να μειώσει στο τέλος, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να αποφύγει την ήττα. Ο νεοαποκτηθείς παίκτης των “Kερκυραίων”, Οντσέφ πήρε χρόνο συμμετοχής και έδειξε ότι μπορεί να βοηθήσει, ενώ ο προπονητής της ομάδας, Νίκος Ριγανάς, αποβλήθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, επειδή διαμαρτυρήθηκε έντονα στους διαιτητές,. Αιτία των παραπόνων του, ήταν η απόφαση που πήραν να καταλογίσουν πέναλτι, υπέρ των γηπεδούχων, λίγο πριν το φινάλε.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 5-2, 8-4, 9-5, 12-6 (ημίχρονο), 13-8, 15-9, 19-10, 22-13, 24-17, 26-21

Διομήδης Άργους (Χαλκίδης): Τζίμπουλας 1, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 5, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος 1, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Λιάπης 4, Μανασάκης 1, Μπόσκος 2, Χαντέλης, Ξαγοράρης, Μάνθος 1, Λίμα 5, Γκολούμποβιτς 4

Φαίακας Κέκυρας (Ρίγανας): Κουμαραδέλης 4, Δούγιας 4, Δέσπος 1, Κουλούρης, Γιαβασίδης 2, Γεωργαλής, Χερουβείμ 1, Δελλής 3, Ονσέφ 2, Βλαχόπουλος, Χάλαρης 3, Γιαννακόπουλος, Καραγκιοζίδης, Νάστος 1

ΠΗΓΗ: GREEKHANDBALL.COM