Ηττήθηκε ο ΦΑΙΑΚΑΣ από τον Ολυμπιακό με σκορ 17-31

Share:

Ο Ολυμπιακός επικράτησε (17-31) με χαρακτηριστική ευκολία, εκτός έδρας, του Φαίακα Κέρκυρας και πλέον… φουλάρει τις μηχανές ενόψει ΑΕΚ, την οποία αντιμετωπίζει στις 18/03. Οι Πειραιώτες «έχτισαν» διαφορά από το πρώτο κιόλας μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο, αύξησαν την απόστασή τους στο σκορ σε σχέση με τους νησιώτες και κυριάρχησαν. Πρώτος σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε ο Μάλλιος, που σημείωσε 11 τέρματα.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 17-31

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-6, 6-7, 6-10, 6-12, 7-14 (σκορ ημιχρόνου), 9-16, 10-18, 13-21, 15-24, 16-28, 17-31

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Ριγανάς Ν.): Κοτσέσκοφ 1, Δούγιας 3, Δέσπος 1, Βάγιας 1, Κουλούρης, Γιαβασίδης, Σκουρτάι 1, Γεωργαλής, Χερουβείμ 3, Δελλής, Όντσεφ, Βλαχόπουλος 2, Γιαννακόπουλος 1, Κορακιανίτης 2, Καραγκιοζίδης, Νάστος 2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ (Κλιάιτς Ν.): Τζηράς, Καραμπουρνιώτης 2, Λέμος 4, Μάλλιος 11, Τερλέτσκι, Τζέριτς, Κανδύλας, Σανίκης 1, Μπάγιος 5, Όστοϊτς 3, Δεληχρήστος 1, Τσιλιμπάρης, Αραπακόπουλος 1, Μιχαηλίδης, Τσίλης 2, Καρβάτσκι 1

Δαιτητές: Νάσκος – Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 2 – 7, Πέναλτι: 3/3 – 3/3

ΠΗΓΗ: GREEKHANDBALL.COM

Previous Article

Διαμαρτυρία απο ΝΑΟΚ και Ναυσίθοο για την προβληματική λειτουργία του Κολυβητηρίου και την ακύρωση των Περιφερειακών Κολυμβητικών αγώνων