Ροή Ειδήσεων​      Επικοινωνία      Τοπικά

Champions League: Νίκη για τη Μακάμπι Χάιφα – Όλα τα αποτελέσματα

Η ομάδα του Μπαράκ Μπαχάρ επικράτησε 3-2 του Ερυθρού Αστέρα στο Ισραήλ, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 στο ημίχρονο. Οι Πιερό και Σερί ήταν ξανά εκείνοι που οδήγησαν την ομάδα του Ισραήλ στη μεγάλη ανατροπή και η πρόκριση παραμένει εφικτή στη ρεβάνς του Βελιγραδίου στις 23 Αυγούστου.

Με το «ένα πόδι» στους ομίλους του Champions League βρίσκεται η Μπενφίκα που επικράτησε 2-0 της Ντιναμό Κιέβου σε ματς που έγινε στο Λοτζ. Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο παρόντα όποτε χρειάστηκε, οι «Αετοί» αγκάλιασαν από σήμερα την πρόκριση απέναντι στους τυπικά γηπεδούχους Ουκρανούς.

Τα αποτελέσματα:

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) 1-0 (37΄ Πελεγκρίνο)

Κοπεγχάγη (Δανία)-Τραμπζονσπόρ (Τουρκία) 2-1 (9΄ Κλάεσον, 48΄ Λεράγκερ – 70΄ Μπακασέτας)

Ρέιντζερς (Σκωτία)-Αϊντχόφεν (Ολλανδία) 2-2 (40΄ Τσόλακ, 70΄ Λόρενς – 37΄ Σανγκαρέ, 78΄ Ομπίσπο)

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) 0-0

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 3-2 (18΄,51΄ Πιερό, 61΄ Σερί – 27΄ Πέσιτς, 40΄ Κανγκά)

Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία) 0-2 (9΄ Ζιλμπέρτο, 37΄ Γκονζάλο Ράμος)