*Διαβάστε εδώ: Κώστας Μουτζούρης: Ομοφοβικό παραλήρημα από τον περιφερειάρχη Βορείου Αιγαίου εναντίον του Στέφανου Κασσελάκη
«Το χρέος όλων των προοδευτικών Ελλήνων είναι να μη νιώσουμε αδύναμοι μπροστά στη χυδαιότητα, να μη νιώσουμε λιγότεροι, να μη νιώσουμε ηττημένοι. Η σύγχρονη Ελλάδα του αύριο θα νικήσει το μίσος, την ειρωνεία, την οπισθοδρόμηση. Θα είμαι πάντα στην πρώτη γραμμή της μάχης για ισότητα, για συμπερίληψη, για δικαιοσύνη, για αξιοκρατία, για εκσυγχρονισμό και για πρόοδο», τονίζει ο κ. Κασσελάκης.
Δυστυχώς υπάρχει και αυτή η Ελλάδα – Μουτζούρης της Ευρώπης.
Το χρέος όλων των προοδευτικών Ελλήνων είναι να μη νιώσουμε αδύναμοι μπροστά στη χυδαιότητα, να μη νιώσουμε λιγότεροι, να μη νιώσουμε ηττημένοι.Η σύγχρονη Ελλάδα του αύριο θα νικήσει το μίσος, την ειρωνεία, την… pic.twitter.com/Wp5GS00TlR
— Stefanos Kasselakis – Στέφανος Κασσελάκης (@skasselakis) February 12, 2024